Videre til indhold. |

Hop til indhold
Sådan vil denne side se ud når den bliver printet. Dog uden denne boks.
Annullér print og gå tilbage til siden.
Sitemap
 


Tilbage til menuen

Medarbejdere

Du kan få yderligere information om den enkelte medarbejder ved at klikke på navnet.
 

Titel

Telefon

E-mail

Ledelsesgruppe

Torben Jørgensen

Enhedschef, professor, dr.med.

38633255

torben.joergensen@regionh.dk

Carsten Thye Agger

Sektionschef, cand.scient

38632794

carsten.thye.agger@regionh.dk

Charlotte Cerqueira

Sektionschef, kompetencecenterleder,
overlæge, ph.d.

38633274 

charlotte.cerqueira@regionh.dk

Charlotte Glümer

Sektionschef, forskningsleder, overlæge, ph.d.

38632637

charlotte.glumer@regionh.dk

Allan Linneberg

Sektionschef, forskningsleder, overlæge, professor

38633187

allan.linneberg@regionh.dk    

Post.doc.-forskere

Kirsten Schroll Bjørnsbo Cand.brom. ph.d. 38633217 kirsten.schroll.bjoernsbo@regionh.dk

Kathrine Carlsen

Post.doc. ph.d., cand.scient.

38633384    

kathrine.carlsen@regionh.dk

Jeanette Frost Ebstrup

Post.doc., ph.d., afdelingslæge

38633264

jeanette.ebstrup@regionh.dk

Helle Hare-Bruun

Klinisk epidemiolog, ph.d., cand.scient.   

38633281

helle.hare-bruun@regionh.dk

Lise Lotte Husemoen

Seniorforsker, ph.d., cand.scient.

38633265

lise.lotte.nystrup.husemoen@regionh.dk

Else Ibfelt     Klinisk epidemiologi, ph.d.  cand.scient. 38633257 else.helene.ibfelt@regionh.dk
Sine Skovbjerg Jakobsen     Post.doc., ph.d., cand.scient.san.publ. 38632197 sine.skovbjerg.jakobsen.01@regionh.dk

Cathrine Juel Lau

Post.doc., ph.d., cand.scient. 

38633283

cathrine.juel.lau@regionh.dk

Sanne Lykke Lundstrøm     Projektleder, post.doc., ph.d.     38633206 sanne.lykke.lundstroem@regionh.dk

Solvej Mårtensson

Post.doc., ph.d., cand.scient.san.publ. 38632198    

solvej.maartensson@regionh.dk

Ann Nielsen     Seniorforsker, ph.d., cand.scient.san.publ. 38633217 ann.nielsen.03@regionh.dk
Merete Osler   

Professor, overlæge, ph.d., dr.med.

38633780

merete.osler@regionh.dk

Charlotta Pisinger

Forskningsoverlæge, ph.d., MPH

38633251

charlotta.pisinger@regionh.dk

Kirstine Robinson

Projektleder, post.doc.,  ph.d., cand.scient.san.publ.

38633259

kirstine.magtengaard.robinson@regionh.dk

Tea Skaaby Post.doc., ph.d., læge

38634383

tea.skaaby.01@regionh.dk

Betina Heinsbæk Thuesen

Post.doc., ph.d., cand.scient.

38633209

betina.heinsbæk.thuesen@regionh.dk

Ulla Toft

Seniorforsker, ph.d., cand.scient.

38633254

ulla.toft@regionh.dk

Mette Aadahl

Seniorforsker, ph.d., MPH, fysioterapeut

38633359

mette.aadahl@regionh.dk

Statistikere og datamanagere

Anne Helms Andreasen

Statistiker, cand.scient.

38633270

anne.helms.andreasen@regionh.dk

Joan Bentzen    Datamanager, cand.scient., ph.d. 38633375 joan.bentzen@regionh.dk
Krisztina Bödös Datamanager      38633233 krisztina.boedoes@regionh.dk    
    

Gert Glick

Datamanager, cand.merc.

38633130

gert.glick@regionh.dk

Rikke Kart Jacobsen

Statistiker, cand.scient.

38633222

rikke.kart.jacobsen@regionh.dk

Anja Lykke Madsen         Datamanager, cand.scient., ph.d. 38633276      anja.lykke.madsen@regionh.dk
Kenneth Starup Simonsen Statistiker, cand.scient. 38633201 kenneth.starup.simonsen@regionh.dk

Gert Virenfeldt

Datamanager, cand.scient.

38633240

gert.virenfeldt@regionh.dk

Sekretariat/administration

Anne-Mette Bergmann     Receptionist     38634603 anne-mette.bergmann@regionh.dk

Gitte Fogelberg

Økonomifuldmægtig

38634533

gitte.fogelberg@regionh.dk

Elisabeth Dahl Nielsen

Sekretær, merkonom

38633262

elisabeth.dahl.nielsen@regionh.dk

Birgitte Pickering

Chefsekretær, korrespondent

38633372

birgitte.pickering@regionh.dk

Gitte Aaslet     Sekretær/personlig assistent, korrespondent
38633259       gitte.aaslet@regionh.dk

Personalet ved befolkningsundersøgelserne

Charlotta Arpi  Projektsygeplejerske     38633284 charlotta.arpi@regionh.dk

Natalia Brandstrup

Bioanalytiker

38633284

natalia.christina.brandstrup@regionh.dk

Nana Hindrup Projektsygeplejerske 38633284 nana.hindrup@regionh.dk
Caroline Lerche Projektsygeplejerske 38633284     caroline.lerche.03@regionh.dk

Trine Møller

Afdelingssygeplejerske

38633321

trine.charlotte.moeller@regionh.dk

Tina Martinussen-Rasmussen Projektsygeplejerske 38633284 tina.martinussen.rasmussen.01@regionh.dk
Bettina Munk Schade     Projektsygeplejerske     38633321 bettina.munk.schade@regionh.dk
Maidah Noreen     Bioanalytiker     38633321 maidah.noreen.01@regionh.dk
Jørgen Trondhjem 

Projektsygeplejerske

38633284

joergen.ellegaard.trondhjem@regionh.dk

Øvrige forskere

Karen Allesøe Ph.d.-studerende, cand.scient 38633100 karen.allesoee@regionh.dk
Lise Andersen Videnskabelig medarbejder 38633275 lise.andersen.04@regionh.dk

Maj Bekker-Jeppesen

Videnskabelig medarbejder, cand.scient.san.publ.

38634058

maj.bekker-jeppesen@regionh.dk

Mette Bender

Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ.

38634248

anne.mette.bender@regionh.dk

Lone Prip Buhelt

Videnskabelig medarbejder, MPH, sygeplejerske

38634002

lone.prip.buhelt@regionh.dk

Gunhild Tidemann Christensen     Ph.d.-studerende 38633252 gunhild.tidemann.christensen@regionh.dk
Marie Eliasen    Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ. 38633275 marie.eliasen@regionh.dk

Runa Vavia Fenger

Ph.d.-studerende, læge

38633256

runa.vavia.fenger@regionh.dk

Ida Foxvig     Videnskabelig medarbejder 38633201 ida.foxvig@regionh.dk

Lene Hammer-Helmich

Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ.

38633201

lene.hammer-helmich@regionh.dk

Line Lund Kårhus Ph.d.-studerende 38633275 line.lund.kaarhus@regionh.dk    
Lise Lawaetz Winkler Ph.d.-studerende 38633275 lise.lawaetz.johansen@regionh.dk

Maja Lykke

Videnskabelig medarbejder, cand.scient.san.publ.  38634058      
Kamille Almer Bernsdorf Nielsen Videnskabelig medarbejder              kamille.almer.bernsdorf.nielsen@regionh.dk
Chalotte Heinsvig Poulsen     Ph.d.-studerende, cand.scient. 38633275 chalotte.heinsvig.poulsen@regionh.dk
Madina Saidj     Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ. 38633256 madina.saidj@regionh.dk
Daniel Mønsted Shabanzadeh Ph.d.-studerende, læge 38633252 daniel.moensted.shabanzadeh.01@regionh.dk

Studentermedarbejdere og studerende

Jessica Linnéa Bengtsson Studentermedarbejder 38633252 jessica.linnea.bengtsson@regionh.dk
Simone Stage Sternberg Studentermedarbejder 38633260 simone.stage.sternberg@regionh.dk
Line Tang         Studentermedarbejder     38633252 line.tang@regionh.dk

Webredaktør
Birgitte Pickering
Email:WVNt4a79.oX2uxAma5@SW8ZJ07.dk