Videre til indhold. |

Hop til indhold
Sådan vil denne side se ud når den bliver printet. Dog uden denne boks.
Annullér print og gå tilbage til siden.
Sitemap
 


Tilbage til menuen

Medarbejdere

Du kan få yderligere information om den enkelte medarbejder ved at klikke på navnet.
 

Titel

Telefon

E-mail

Ledelsesgruppe

Torben Jørgensen

Enhedschef, professor, dr.med.

38633255

torben.joergensen@regionh.dk

Carsten Thye Agger

Ledende datamanager, cand.scient

38632794

carsten.agger@regionh.dk

Charlotte Cerqueira

Sektionschef, kompetencecenterleder,
overlæge, ph.d.

38633274 

charlotte.cerqueira@regionh.dk

Charlotte Glümer

Sektionschef, forskningsleder, overlæge, ph.d.

38632637

charlotte.glumer@regionh.dk

Allan Linneberg

Sektionschef, forskningsleder, overlæge, professor

38633187

allan.linneberg@regionh.dk    

Post.doc.-forskere

Anders Borglykke

Seniorforsker., ph.d., cand.scient.san.publ.

38633206

anders.borglykke@regionh.dk

Kathrine Carlsen

Post.doc. ph.d., cand.scient.

38633384    

kathrine.carlsen@regionh.dk

Jeanette Frost Ebstrup

Post.doc., ph.d., læge

38633264

jeanette.ebstrup@regionh.dk

Helle Hare-Bruun

Klinisk epidemiolog, ph.d., cand.scient.   

38633281

helle.hare-bruun@regionh.dk

Lise Lotte Husemoen

Seniorforsker, ph.d., cand.scient.

38633265

lise.lotte.husemoen@regionh.dk

Else Ibfelt     Klinisk epidemiologi, ph.d.  cand.scient. 38633257 else.helene.ibfelt@regionh.dk
Sine Skovbjerg Jakobsen     Post.doc., ph.d., cand.scient.san. 38632197 sine.skovbjerg.jakobsen.01@regionh.dk

Cathrine Juel Lau

Post.doc., ph.d., cand.scient. 

38633283

cathrine.juel.lau@regionh.dk

Merete Osler   

Professor, overlæge, ph.d., dr.med.

38633780

merete.osler@regionh.dk

Charlotta Pisinger

Forskningsoverlæge, ph.d., MPH

38633251

charlotta.pisinger@regionh.dk

Kirstine Robinson

Projektleder, post.doc.,  ph.d., cand.scient.san.publ.

38633259

kirstine.magtengaard.robinson@regionh.dk

Betina Heinsbæk Thuesen

Post.doc., ph.d., cand.scient.

38633274

betina.heinsbæk.thuesen@regionh.dk

Ulla Toft

Seniorforsker, ph.d., cand.scient.

38633254

ulla.toft@regionh.dk

Mette Aadahl

Seniorforsker, ph.d., MPH, fysioterapeut

38633359

mette.aadahl@regionh.dk

Statistikere og IT-medarbejdere

Anne Helms Andreasen

Statistiker, cand.scient.

38633270

anne.helms.andreasen@regionh.dk

Jens Henrik Badsberg

Statistiker, ph.d., cand.scient.

38633132

jens.henrik.badsberg@regionh.dk

Joan Bentzen    Datamanager, cand.scient., ph.d. 38633375 joan.bentzen@regionh.dk

Gert Glick

Datamanager, cand.merc.

38633130

gert.glick@regionh.dk

Rikke Kart Jacobsen

Statistiker, cand.scient.

38633222

rikke.kart.jacobsen@regionh.dk

Anja Lykke Madsen         Datamanager, cand.scient., ph.d. 38633276      anja.lykke.madsen@regionh.dk

Gert Virenfeldt

Datamanager, cand.scient.

38633240

gert.virenfeldt@regionh.dk

Sekretariat

Anne-Mette Bergmann     Receptionist     38633260 anne-mette.bergmann@regionh.dk

Gitte Fogelberg

Økonomifuldmægtig

38634533

gitte.fogelberg@regionh.dk

Elisabeth Dahl Nielsen

Sekretær, merkonom

38633262

elisabeth.dahl.nielsen@regionh.dk

Birgitte Pickering

Chefsekretær, korrespondent

38633372

birgitte.pickering@regionh.dk

Bodil Bøttcher Thorsen

Receptionist

38633260

bodil.boettcher.thorsen@regionh.dk

Gitte Aaslet     Sekretær/personlig assistent, korrespondent
38633259       gitte.aaslet@regionh.dk

Personalet ved befolkningsundersøgelserne

Charlotta Arpi  Projektsygeplejerske     38633284 charlotta.arpi@regionh.dk

Natalia Brandstrup

Bioanalytiker

38633284

natalia.brandstrup@regionh.dk

Trine Møller

Afdelingssygeplejerske

38633321

trine.charlotte.moeller@regionh.dk

Anette Spurr Nielsen

Projektsygeplejerske

38633260

anette.spurr.nielsen@regionh.dk

Tina Martinussen-Rasmussen Projektsygeplejerske 38633284 tina.martinussen.rasmussen.01@regionh.dk
Bettina Munk Schade     Projektsygeplejerske     38633321 bettina.munk.schade@regionh.dk
Maidah Noreen     Bioanalytiker     38633321 maidah.noreen.01@regionh.dk
Jørgen Trondhjem   

Projektsygeplejerske

38633284

joergen.ellegaard.trondhjem@regionh.dk

Øvrige forskere

Karen Allesøe Ph.d.-studerende, cand.scient 38633100 karen.allesoee@regionh.dk

Mette Bender

Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ.

38634248

anne.mette.bender@regionh.dk

Lena Bjergved

Ph.d.-studerende, læge

38633275

lena.baudler.bjergved@regionh.dk

Tine Buch-Andersen

Ph.d.-studerende, cand.scient.

38633256

tine.buch-andersen@regionh.dk

Lone Prip Buhelt

Videnskabelig medarbejder, MPH, sygeplejerske

38634002

lone.prip.buhelt@regionh.dk

Malene Bødker Videnskabelig medarbejder, cand.scient.san.publ. 38633275 malene.boedker@regionh.dk
Gunhild Tidemann Christensen     Ph.d.-studerende 38633252 gunhild.tidemann.christensen@regionh.dk

Sune Djurhuus

Ph.d.-studerende

38633233

sune.djurhuus@regionh.dk

Marie Eliasen    Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ. 38633275 marie.eliasen@regionh.dk

Runa Vavia Fenger

Ph.d.-studerende, læge

38633256

runa.vavia.fenger@regionh.dk

Lene Hammer-Helmich

Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ.

38633201

lene.hammer-helmich@regionh.dk

Bodil Helbech Hansen

Videnskabelig medarbejder, cand.scient.san.publ.

38633275

bodil.helbech.hansen@regionh.dk

Maj Jeppesen

Videnskabelig medarbejder, cand.scient.san.publ.

38634058

maj.jeppesen.01@regionh.dk

Lise Lawaetz Winkler Ph.d.-studerende 38633275 lise.lawaetz.johansen@regionh.dk

Maja Lykke

Videnskabelig medarbejder, cand.scient.san.publ.  38634058      

Solvej Mårtensson

Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ.

38632197

solvej.maartensson@regionh.dk

Chalotte Heinsvig Poulsen     Ph.d.-studerende, cand.scient. 38633275 chalotte.heinsvig.poulsen@regionh.dk
Madina Saidj     Ph.d.-studerende, cand.scient.san.publ. 38633256 madina.saidj@regionh.dk
Ekim Seven     Ph.d.-studerende, læge 38633257 ekim.seven@regionh.dk

Rikke Lynge Storgaard

Ph.d.-studerende, cand.scient.

38632198

rikke.lynge.storgaard@regionh.dk

Tea Skaaby

Ph.d.-studerende, læge

38634383

tea.skaaby.01@regionh.dk

Julie Vishram

Ph.d.-studerende, læge

38632197

julie.kiranjot.kaur.vishram@regionh.dk

Studentermedarbejdere og studerende

Anne Sofie Dam Laursen

Studentermedarbejder

38633252

anne.sofie.dam.laursen@regionh.dk

Mads Wejrup     Studentermedarbejder 38633252 mads.wejrup@regionh.dk
Line Tang         Studentermedarbejder     38633252 line.tang@regionh.dk

Webredaktør
Birgitte Pickering
Email:WVNt4a79.oX2uxAma5@SW8ZJ07.dk