Videre til indhold. |

Hop til indhold
Sådan vil denne side se ud når den bliver printet. Dog uden denne boks.
Annullér print og gå tilbage til siden.
 

Tilbage til menuen

Koncern Plan Udvikling og Kvalitet

Koncern Plan, Udvikling og Kvalitets opgaver og kontaktinformation
Koncern Plan, Udvikling og Kvalitet varetager forvaltningsmæssige planlægnings- og udviklingsopgaver på sundheds- og socialområdet.  Koncernen er organiseret i 5 enheder på Regionsgården i Hillerød og 4 enheder beliggende på Regionens Hospitaler.



Christian Worm
Stabsdirektør
tlf.  3866 6010
Email: christian.worm@regionh.dk

 


Lars Kinnerup
Sekretariatschef 
tlf.  3866 6001
Email: kinnerup@regionh.dk.






Anne Skriver
Enhedschef for Hospitals- og Psykiatriplanlægning 
tlf.  3866 6011
Email: anne.skriver@regionh.dk  







Monika Madsen
Enhedschef for Udvikling og Kvalitet
tlf. 3866 6061
Email: monika.madsen@regionh.dk






 
Jean hald Jensen
Enhedschef for Tværsektorielt Samarbejde
tlf.  3866 6101
Email: jean.hald.jensen@regionh.dk


 


Anne Schultz Pinstrup Enhedschef for Uddannelse
tlf.  3866 6043
Email: anne.schultz.pinstrup@regionh.dk







Annemarie Hellebek
Enhedschef for Patientsikkerhed

Email: annemarie.hellebek@regionh.dk






 
Marie Fuglsang
Enhedschef for Brugerundersøgelser

Email: marie.fuglsang@regionh.dk




Torben Jørgensen
Enhedschef for Forskningscenter for Forebyggelse og Sundhed

Email: torben.joergensen@regionh.dk


Jens Kristian Kragholm
Enhedschef for Enhed for Sygehusvalg

Email: Jens.Kristian.Kragholm@regionh.dk

 

 




Webredaktør
Lars Kinnerup
Email:LVVNTHsE@6wOrEQC.dk