Kontakt sekretariatet

Region Hovedstaden sekretariatsbetjener Vækstforum Hovedstaden. ​​Du er altid velkommen til at kontakte os

​​​​​​

Væk​stforum bliver dagligt administrativt betjent af et sekretariat, der er en del af Center for Regional Udvikling ved Region Hovedstaden.
Sekretariatet arbejder bl.a. med overvågning og analyser af erhvervsudviklingen i hovedstadsregionen, projektudvikling og sagsbehandling af projektansøgninger samt planlægning af møder i Vækstforum Hovedstaden.

Du er altid velkommen til at kontakte sekretariatet

Skriv til: vaekstforum@regionh.dk​​​ 
Mailadressen er tilmeldt Sikker e-mail. Det betyder, at du kan sende din mail sikkert, hvis du sender fra en sikker mailadresse. Angiv i din mail, hvis du ønsker, at få din mail besvaret sikkert.


​Carsten Krabbe
Enhedschef, Vækst og Kompetence
Telefon: 38 66 55 55 / 60 25 59 02
Mail: carsten.krabbe@regionh.dk

Susanne Ulrich
Sektionschef og daglig leder af sekretariatet
Telefon: 38 66 55 ​85 / 40 12 23 94
Mail: susanne.ulrich@regionh.dk



Eva Christina Jacobsen
Vækstforum sekretær
Telefon: 38 66 55 68 / 23 39 04 91
Mail: eva.christina.jacobsen@regionh.dk


Maria Mikkelsen
EU strukturfonde
Telefon: 38 66 55 16 / 30 30 96 42
Mail: maria.mikkelsen01@regionh.dk 


Kim Bonne
EU strukturfonde
Telefon: 38 66 55 26
Mail: kim.bonne@regionh.dk 
​​​​


Line Gade

Kommunikationsansvarlig, ekstern
Telefon: 26 28 70 65
Mail: line.gade@regionh.dk

Line Gade.jpg

Redaktør