Læs vores årsberetning 2021

​Dyk ned i årsberetningen, der giver et indblik i vores aktiviteter, viser frugten af samarbejder i Bruxelles og Danmark og mange gode eksempler på, hvordan vores medlemmer udnytter mulighederne i EU.

Vent...

2021 var endnu et år præget af de hårde nedlukninger i forbindelse med coronapandemien, men vil samtidig blive husket som et år med mange gode aktiviterer og samarbejder i både Danmark og Bruxelles. 

I årsberetningen kan du læse om et flot hjemtag, de mange aktiviteter vi har haft i forbindelse med en ny EU-programperiode og en række spændende EU-projekter, som vores medlemmer er med i. Læs fx om DTU's ambitiøse infrastrukturprojekt EASIER, det kæmpestore CØ-projekt med over 40 partnere, virksomheden Kaffe Buenos kaffegrums-eventyr, Guldborgsunds nye EU-informationskontor og meget mere.

​Du finder beretningen her:Redaktør

Kommentarer 

Du skal være logget ind for at benytte denne funktionalitet.

Opret profil
RSS kommentarspor Tilmeld kommentarspor