Sektion for Kompetenceudvikling

Vi kompetenceudvikler medarbejdere i sundhedsvæsenet, så de er rustede til at løse fremtidens opgaver til gavn for borgerne.

Hovedopgaver

  • Kompetenceudvikling
  • Kursusadministration

Sådan får du hjælp

Generelle spørgsmål uden personoplysninger

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder følsomme eller fortrolige oplysninger, kan du skrive til os via e-mail

Sikker post

For ansatte i Region Hovedstaden:

  • Skriv sikkert til efteruddannelse.center-for-hr@regionh.dk fra din regionh.dk-mail

For virksomheder og myndigheder:

Kontakt os direkte

Sektionschef

Jette Steenberg Holtzmann
Sektionsch​ef​
38 66 96 13
mailto:jette.steenberg.holtzmann@regionh.dk

   

Kompetenceudvikling

Anette Lykke Nielson 
Uddannelseskonsulent
38 66 97 28
20 43 60 49
mailto:anette.lykke.nielson@regionh.dk

Anne Kofod
Specialkonsulent
38 66 98 75
51 43 28 41
mailto:anne.kofod@regionh.dk

  
Annette Kolding Rørvik
Uddannelseskonsulent
29 66 26 04
mailto:annette.kolding@regionh.dk

Annette Winther Erichsen
Udviklingskonsulent
51 44 47 52
mailto:annette.winther.erichsen@regionh.dk


 

Berit Madsen 
Udviklingskonsulent
38 66 96 88 

mailto:berit.madsen.04@regionh.dk

Birgit Ulla Riis Norberg
Udviklingskonsulent
38 66 97 31
29 66 43 17
mailto:Birgit.Ulla.Riis.Norberg@regionh.dk

Britta Toftlev Johansen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 19
mailto:britta.toftlev.johansen@regionh.dk


Send email til freja.damgaard.mcewan@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Charlotte Ibsen
Udviklingskonsulent
38 66 97 27
mailto:charlotte.ibsen@regionh.dk


Helle Høstrup
Udviklingskonsulent
38 66 94 13
mailto:helle.hoestrup@regionh.dk


Izaskun Altemir Garcia
Udviklingskonsulent
38 66 99 21
51 44 51 58
mailto:maria.izaskun.altemir.garcia@regionh.dk


  


Lise Merete Wolder Hedegaard
Uddannelseskonsulent
38 66 97 21
mailto:lise.merete.wolder.hedegaard@regionh.dk




Marianne Wille Christoffersen
Udviklingskonsulent
38 66 96 83
mailto:marianne.wille.christoffersen@regionh.dk

   

Mette Davidsen
Specialkonsulent
38 66 97 08
mailto:mette.davidsen.01@regionh.dk

  

Mie Merete Rasmussen
Udviklingskonsulent
29 66 36 20
mailto:mie.merete.rasmussen@regionh.dk



Susan Munch Simonsen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 37
mailto:susan.munch.simonsen@regionh.dk


Kursusadministration 

Cecilie Strandberg
Kursus- og uddannelsesadministrator
38 66 96 72
mailto:Cecilie.strandberg@regionh.dk


anne.cecilie.strandberg@regionh.dk

Lilian Nielsen 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 96 18 

mailto:lilian.nielsen@regionh.dk

  

Nanna Hilding Andersen
Kontorelev
40 48 31 82
mailto:nanna.helene.hilding.andersen@regionh.dk


Nina Thomsen 

Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 97 22 

mailto:nina.thomsen.01@regionh.dk


Nick Hoff Hansen
Kursus og uddannelsesadministrator
21 17 72 77
mailto:nick.hoff.hansen@regionh.dk mailto:nick.hoff..hansen@regionh.dk

     
Therese Ackermann Lylloff 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 97 25 

mailto:therese.ackermann.lylloff@regionh.dk

Redaktør