Ledelsessekretariatet i Center for HR

Ledelsessekre​tariatet i Center for HR varetager servicefunktioner og ledelsesbetjening internt i Center for HR. Opgaverne er bl.a. økonomi, projektledelse, intern service, kommunikation, sagsstyring og ledelsesinformation.

Kontakt Ledelsessekretariatet​​

Tlf. 38 66 99 99

Generelle spørgsmål uden personoplysninger

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder følsomme eller fortrolige oplysninger, kan du skrive til Center for HR via e-mail

Sikker post

For ansatte i Region Hovedstaden:

  • Er du ansat i regionen, kan du skrive sikkert til Ledelsessekretariatet på mailadressen center-for-hr@regionh.dk fra din regionh.dk-mail

For virksomheder og myndigheder:

Sekretariatschef

Sven Skovmand Eriksen
Sekretariatschef
Tlf. 38 66 63 50
Send en e-mail til sven.skovmand.eriksen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)

Arbejdskraftsprognoser

Bjarne Hartz Madsen
Chefkonsulent
Tlf. 51 82 61 70   
Send en e-mail til bjarne.hartz.madsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger

Intern Serv​ice

Gitte Kølby
Teamkoordinator
Tlf. 38 66 96 08
Send en e-mail til gitte.koelby@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)

Anne Lotte Gianelli   
Frontmedarbejder  
Tlf. 38 66 99 98
Send en e-mail til anne.lotte.gianelli@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)


Abrehet Zere Fantay  
Servicemedarbejder
Tlf. 38 66 98 59
Send en e-mail til abrehet.zere.fantay.01@regionh.dk (undlad at sende fotrolige og følsomme oplysninger)


Francesco Teofani
Servicemedarbejder
Tlf. 29 66 52 45
Send en e-mail til francesco.teofani@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)


Lars Jensen
Servicemedarbejder
Tlf. 38 66 99 14
Send en mail til lars.jensen.03@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger) 



Kommunikatio​n

Marie-Louise Kramer Valsted
Kommunikationskonsulent
Tlf. 38 66 96 20
Send en e-mail til marie-louise.kramer.valsted@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)


Ledelsessekretariat

Geert Sejersen
Koordinator
Tlf. 38 66 96 40 
Send en e-mail til geert.sejersen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)

    


Mads Teisen
Chefkonsulent
38 66 99 28
Send en e-mail til mads.teisen.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Projektledelse

A​nette Hinsby Frandsen
Specialkonsulent
Tlf. 38 66 98 97
Send en e-mail til anette.hinsby.frandsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)


Bettina Helene Tange Mikkelsen
Chefkonsulent
Tlf. 38 66 98 62
Send en e-mail til bettina.helene.tange.mikkelsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)

Lene Askgaard Hyldtoft
Chefkonsulent
Tlf 40 30 95 29
Send en e-mail til Lene.askgaard.hyldtoft@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger) 

       

Lene Karen Alkjærsig
Chefkonsulent
Tlf. 38 66 96 17
Send en e-mail til lene.karen.alkjaersig@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)


Sidse Bring-Larsen
Specialkonsulent
Tlf. 38 66 96 24
Send en e-mail til sidse.bring-larsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)


Økonomi 

Anja Berkowitz
Chefkonsulent
Tlf. 38 66 99 81
Send en e-mail til anja.berkowitz.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)

 
Heidi Karina Beierholt
Økonomimedarbejder
Tlf. 38 66 96 97
Send en e-mail til heidi.karina.beierholt@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)


Henrik Aksel Jørgensen
Økonomimedarbejder
Tlf. 38 66 99 82
Send en e-mail til henrik.aksel.joergensen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger)



Thomas Hindsgaul
Økonomimedarbejder
Tlf. 38 66 99 16
Send en e-mail til thomas.hindsgaul@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og følsomme oplysninger) 

Redaktør