Kontakt Sektion for Efteruddannelse og Kompetenceudvikling

Hvis du har spørgsmål vedrørende kurser og uddannelsesforløb, så kontakt en medarbejder i ​Sektion for Efteruddannelse og Kompetenceudvikling.

Generelle spørgsmål uden personoplysninger

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder følsomme eller fortrolige oplysninger, kan du skrive til os via e-mail

Sikker post

For ansatte i Region Hovedstaden:

  • Skriv sikkert til efteruddannelse.center-for-hr@regionh.dk fra din regionh.dk-mail

For virksomheder og myndigheder:

Sektionschef

Jette Steenberg Holtzmann
Sektionsch​ef​
38 66 96 13
Send en e-mail til jette.steenberg.holtzmann@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Efteruddannelse og kompetenceudvikling


Anette Lykke Nielson

Uddannelseskonsulent
38 66 97 28
20 43 60 49
Send en e-mail til anette.lykke.nielson@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Anne Kofod

Specialkonsulent
38 66 98 75
51 43 28 41
Send en e-mail til anne.kofod@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

  
Annette Kolding Rørvik
Uddannelseskonsulent
38 66 97 29
Send en e-mail til annette.kolding.roervik.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Annette Winther Erichsen

Udviklingskonsulent
51 44 47 52
Send en e-mail til annette.winther.erichsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)    

 

Berit Madsen
Udviklingskonsulent
38 66 96 88
Send en e-mail til berit.madsen.04@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Bibi Charlotte Hansen
Udviklingskonsulent
38 66 96 86
Send en e-mail til bibi.charlotte.hansen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Birgit Ulla Riis Norberg

Udviklingskonsulent
38 66 97 31
29 66 43 17
Send en e-mail til Birgit.Ulla.Riis.Norberg@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Britta Toftlev Johansen

Uddannelseskonsulent
38 66 97 19
Send en e-mail til britta.toftlev.johansen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Cecilie Lykke   
Studentermedhjælper
Send en e-mail til Cecilie.lykke@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Dorte Jeppesen

Chefkonsulent
38 66 97 07
Send en e-mail til dorte.jeppesen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Kristine Paulin Petersen
Kursuskoordinator
38 66 96 85
Send en e-mail til Kristine.paulin.petersen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Lise Merete Wolder Hedegaard
Uddannelseskonsulent
38 66 97 21
Send en e-mail til lise.merete.wolder.hedegaard@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Marianne Wille Christoffersen

Uddannelseskonsulent
38 66 96 83
Send en e-mail til marianne.wille.christoffersen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

     
Mette Susanne Nielsen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 33
Send en e-mail til Mette.Susanne.Nielsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

  
Mie Merete Rasmussen
Uddannelseskonsulent
29 66 36 20
Send en e-mail til mie.merete.rasmussen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Pernille Fenger

Udviklingskonsulent
38 66 97 35
Send en e-mail til Pernille.Fenger@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Pernille Nykjær Nielsen
Studentermedhjælper
Send en e-mail til pernille.nykjaer.nielsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Rakel Christensen Paaske
Studentermedhjælper
Send en e-mail til rakel.christensen.paaske@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Susan Munch Simonsen

Uddannelseskonsulent
38 66 97 37

Send en e-mail til susan.munch.simonsen@regionh.dk(undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

 


Winnie Lund

Chefkonsulent
38 66 97 38
Send en e-mail til winnie.lund@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Kursusadministration 

Cecilie Strandberg
Kursus- og uddannelsesadministrator
38 66 96 72
Send en e-mail til Cecilie.strandberg@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)
anne.cecilie.strandberg@regionh.dk

 
Lilian Nielsen 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 96 18 

Send en e-mail til lilian.nielsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Nina Thomsen 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 97 22 

Send en e-mail til nina.thomsen.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Pia Rigborg Falk Sjelle
Kursusadministrator
38 66 98 67

Send en e-mail til pia.rigborg.falk.sjelle@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Therese Ackermann Lylloff 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 97 25 

Send en e-mail til therese.ackermann.lylloff@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Redaktør