Kontakt Sektion for Grunduddannelse

​Sektionen initierer, varetager og udvikler opgaver vedrørende professionsbacheloruddannelserne og erhvervsuddannelserne.​

Sektionschef


Sanne Møller Knudsen
Sektionschef
24 91 08 43
sanne.moeller.knudsen@regionh.dk

Erhvervsuddannelserne 


Anne Skyth Jensen
Rekrutteringskonsulent
38 66 96 98
anne.skyth.jensen@regionh.dk


Helle Udsen 
Uddannelseskonsulent
38 66 98 95
Helle.Udsen@regionh.dk


Jesper Olesen
Specialkonsulent
38 66 97 80
jesper.olesen@regionh.dk


Jette Hovedskov Nielsen
Udviklingskonsulent
38 66 96 11

jette.hovedskov.nielsen@regionh.dk


Jette Slott
Uddannelseskonsulent
38 66 96 12
jette.slott@regionh.dk


Lotte Gramkow Christensen
Uddannelseskonsulent
38 66 99 84
lotte.gramkow.christensen@regionh.dk


Lotte Nilsson Thygesen
Uddannelseskonsulent
38 66 99 27
lotte.nilsson.thygesen@regionh.dk


Malene Balle Ricken
Konsulent
38 66 94 03
malene.balle.ricken@regionh.dk

Professionsbacheloruddannelserne


AIna Friis Evensen
Uddannelseskonsulent
38 66 98 84
Aina.friis.evensen@regionh.dk


Anne Birch Grande

Konsulent
38 66 96 89
Anne.Birch.Grande@regionh.dk

Bente Kirkeskov Nielsen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 14

Bente.Kirkeskov.Nielsen@regionh.dk


Helle Hansen
Uddannelseskonsulent
38 66 98 15
helle.hansen.12@regionh.dk

Karen Margrethe Buur
Udannelseskonsulent
38 66 99 83
karen.margrethe.buur.01@regionh.dk


Kirsten Lund
Uddannelseskonsulent
38 66 97 20

kirsten.pedersen.lund@regionh.dk


TIlde Elkjær Tind NIelsen
Uddannelseskonsulent
tilde.elkjaer.tind.nielsen.01@regionh.dk

Kursusadministration


Anne Cecilie Strandberg
Kursusadministrator
anne.cecilie.strandberg@regionh.dk​​

 
Lilian Nielsen 
Fuldmægtig 
38 66 96 18 
lilian.nielsen@regionh.dk  


Nina Thomsen 
Overassistent 
38 66 97 22 
nina.thomsen.01@regionh.dk  


Pia Rigborg Falk Sjelle
Kursusadministrator
38 66 98 67
pia.rigborg.falk.sjelle@regionh.dk  

 
Therese Ackermann Lylloff 
Fuldmægtig 
38 66 97 25 

therese.ackermann.lylloff@regionh.dk

Evaluering       


Ismail Benjamin Ittaouil
Studentermedhjælper
Ismail.benjamin.ittaouil@regionh.dk


Jacob Brauner Jørgensen
Evalueringskonsulent
21 46 35 81
jacob.brauner.joergensen@regionh.dk  


Marc Ryge Nørgaard
Studentermedhjælper
marc.ryge.noergaard@regionh.dk

Redaktør