Kontakt direktion og chefer i Center for HR

​​Skriv til direktionspostkassen på: center-for-hr@regionh.dk 

Direktion


Direktør Martin Magelund Rasmussen
martin.magelund.rasmussen@regionh.dk
38 66 96 01

Sekretariat


Sekretariatschef Sven Skovmand Eriksen
sven.skovmand.eriksen@regionh.dk
38 66 63 50

Centerfælles HR


Sektionschef Lisbet Hjort
lisbet.hjort@regionh.dk
38 66 99 50

Enhed for HR-Service


Enhedschef Mette Keis Jepsen
mette.keis.jepsen@regionh.dk
38 66 96 22

 
Sektionschef Carsten Søderstrøm
Sektion for HR-Service 3
carsten.soederstroem.01@regionh.dk
38 66 97 54


Sektionschef Christian Von Tangen Rothe
Sektion for HR-Service 2
christian.von.tangen.rothe@regionh.dk
38 66 96 73

 
Sektionschef Ghita Lind
Sektion for HR Controlling
ghita.lind@regionh.dk´
38 66 98 01


Hanne Lobedanz Sørensen
Konstitueret sektionschef for HR-Systemudvikling   hanne.lobedanz.soerensen@regionh.dk
38 66 94 06   

  
Sektionschef Jill Susan Duff
Sektion for HR-Service 1
jill.susan.duff@regionh.dk
38 66 97 79


Sektionschef Karsten Abildskov Hansen
Sektion for HR-Systemsupport
karsten.abildskov.hansen@regionh.dk
38 66 96 16

Enhed for Kompetenceudvikling og Uddannelse - Læger


Enhedschef Doris Østergaard
doris.oestergaard@regionh.dk
38 68 35 82


Sektionschef Anne Lippert
CAMES Herlev
anne.lippert@regionh.dk
38 68 22 17


Sektionschef Anne Mette Mørcke
CAMES Rigshospitalet             
anne.mette.moercke@regionh.dk
51 44 62 50


Sekretariatschef Lise Møller
Sekretariatet for Lægelig Videreuddannelse Øst
lise.moeller@regionh.dk
38 66 99 31

Enhed for Kompetenceudvikling og Uddannelse - Sundhedsprofessionelle


Enhedschef Charlotte Hess
charlotte.hess@regionh.dk
23 35 07 22

 
Sektionschef Jette Steenberg Holtzmann
Sektion for Efteruddannelse og Kompetenceudvikling
jette.steenberg.holtzmann@regionh.dk
38 66 96 13


Konst. sektionschef Peter Hultberg
Sektion for Læringsteknologi
peter.hultberg@regionh.dk  
38 66 98 51


Sektionschef Sanne Møller Knudsen
Sektion for Grunduddannelse
susanne.moeller.knudsen@regionh.dk      
24 91 08 43        

Enhed for Organisation og Ledelse


Enhedschef Tine Garne Køhler
Tine.garne.kohler@regionh.dk
 38 66 96 02


Sektionschef Charlotte Lemche-Romvig
Forhandling og Personalepolitik 
charlotte.lemche-romvig@region.dk
38 66 96 95

 

Redaktør