Ledelsessekretariatet i Center for HR

Ledelsessekre​tariatet i Center for HR varetager servicefunktioner og ledelsesbetjening internt i Center for HR. Opgaverne er bl.a. økonomi, projektledelse, intern service, kommunikation, sagsstyring og ledelsesinformation.

Kontakt Ledelsessekretariatet​​

Tlf. 38 66 99 99

For borgere og ansatte

Skriv sikkert til Center for HR med digital post via borger.dk (login med NemID)                   

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder følsomme eller fortrolige oplysninger, kan du skrive til Center for HR via e-mail

For virksomheder og myndigheder

Virksomheder og myndigheder kan skrive sikkert til Center for HR via

Sekretariatschef

Sven Skovmand Eriksen
Sekretariatschef
38 66 63 50
sven.skovmand.eriksen@regionh.dk


Arbejdskraftsprognoser

Bjarne Hartz Madsen
Chefkonsulent
51 82 61 70   
bjarne.hartz.madsen@regionh.dk

  

Intern Serv​ice

Gitte Kølby
Teamkoordinator
38 66 96 08
gitte.kølby@regionh.dk



Abrehet Zere Fantay
Servicemedarbejder
38 66 98 59
abrehet.zere.fantay.01@regionh.dk


Francesco Teofani
Servicemedarbejder
29 66 52 45
francesco.teofani@regionh.dk


Lars Jensen
Servicemedarbejder
38 66 99 14
lars.jensen.03@regionh.dk 

            

                

Ulrik Christian Gjellerup
Frontmedarbejder
38 66 99 14
ulrik.christian.gjellerup.01@regionh.dk


Kommunikatio​n

Marie-Louise Kramer Valsted
Kommunikationskonsulent
38 66 96 20
marie-louise.kramer.valsted@regionh.dk


Ledelsessekretariat

Geert Sejersen
Teamkoordinator
38 66 96 40 
geert.sejersen@regionh.dk




Pernille Fauerholdt Hyldtoft
Fuldmægtig
38 66 96 94
pernille.fauerholdt.hyldtoft@regionh.dk




Rikke Vesth
Konsulent
38 66 99 71
rikke.vesth@regionh.dk


Projektledelse

A​nette Hinsby Frandsen
Specialkonsulent
38 66 98 97
anette.hinsby.frandsen@regionh.dk




Bettina Helene Tange Mikkelsen
Chefkonsulent
38 66 98 62
bettina.helene.tange.mikkelsen@regionh.dk




Frederik William Nobel
Projektmedarbejder
frederik.william.nobel@regionh.dk




Ida Marie Voss
Konsulent
38 66 99 69
ida.marie.voss@regionh.dk




Lene Karen Alkjærsig
Chefkonsulent
38 66 96 17
lene.karen.alkjaersig@regionh.dk




Sidse Bring-Larsen
​Specialkonsulent
38 66 96 24
sidse.bring-larsen@regionh.dk


Økonomi 

Pia Lotte Heidemann Jerlung
Teamkoordinator
38 66 99 81
pia.lotte.heidemann.jerlung@regionh.dk




Heidi Karina Beierholt
Økonomimedarbejder
38 66 96 97
heidi.karina.beierholt@regionh.dk




Henrik Aksel Jørgensen
Økonomimedarbejder
38 66 99 82
henrik.aksel.joergensen@regionh.dk




Linda Larsen
Specialkonsulent
38 66 96 19​​
linda.larsen@regionh.dk




Thomas Hindsgaul
Økonomimedarbejder
38 66 99 16
Thomas.hindsgaul@regionh.dk  

Redaktør