Chefgruppen i Center for Regional Udvikling

​Oversigter over chefgruppen i Center for Regional Udvikling.​

​​​​​




Direktionen



Christian Bruhn Rieper, Direktør (konstitueret)
mobil: 21 77 69 99
e-mail: christian.bruhn.rieper@regionh.dk

Sekretariatet


Eva Friis Sunesen, Sektionschef
mobil: 51 42 45 16
e-mail: eva.friis.sunesen@regionh.dk


Rasmus Kampff, Sektionschef (konstitueret Sekretariatschef)
mobil: 40 85 58 07
e-mail: rasmus.kampff@regionh.dk

Mobilitet & Teknologi


Kåre Albrechtsen, Sektionschef
mobil: 24 63 88 68
e-mail: kaare.albrechtsen@regionh.dk


Mads Monrad Hansen, Enhedschef
telefon: 38 66 55 17, mobil: 27 62 21 95
e-mail: mads.monrad.hansen@regionh.dk


Birgitte Leolnar, Enhedschef  
telefon: 38 66 55 79, mobil: 29 17 63 62
e-mail: birgitte.leolnar@regionh.dkbirgitte.leolnar@regionh.dkbirgitte.leolnar@regionh.dk

Vækst & Viden


Nadja Hørdam Ausker, Enhedschef
mobil: 22 55 05 21
e-mail: NAUS0003@regionh.dk  


Rosa Klitgaard Andersen, Enhedschef
​mobil: 30 46 36 39
e-mail: rosa.andersen@regionh.dk 

 
Susanne Ulrich, Enhedschef
mobil: 40 12 23 94
email: susanne.ulrich@regionh.dk​  

Miljø & Ressourcer


Carsten Bagge Jensen, Enhedschef
mobil: 24 79 02 16
e-mail: Carsten.Bagge.Jensen@regionh.dk


Gitte Ellehave Schultz, Enhedschef
telefon: 38 66 56 26, mobil: 29 99 79 09
e-mail: Gitte.Ellehave.Schultz@regionh.dk


Gitte Larsen, Enhedschef
telefon: 38 66 56 02, mobil: 20 31 46 57
e-mail: gitte.larsen.05@regionh.dk


John Flyvbjerg, Enhedschef
telefon: 38 66 56 59, mobil: 24 79 02 19
e-mail: john.flyvbjerg@regionh.dk


Tina Pedersen, Sektionschef

mobil: 29 77 95 61
e-mail: tina.pedersen@regionh.dk

Redaktør