Sektion for Grunduddannelse og Uddannelsesudvikling

​​Vi uddanner studerende i sundhedsvæsenet, så de er rustede til at løse fremtidens opgaver til gavn for borgerne, og vi arbejder for at sikre tilstrækkelig med arbejdskraft til at løse sundhedsopgaverne.

Sådan får du hjælp, hvis du er elev/kommende elev


Løn- og personalespørgsmål fra elever



Social- og sundhedsassistentelever

Spørgsmål fra dig, der ansøger om at blive sosu-elev

Spørgsmål vedr. prøvetidssamtaler, sygemelding m.m. fra dig, der allerede er sosu-elev



Lægesekretærelever



Elever på andre erhvervsuddannelser


Sådan får du hjælp, hvis du er fra hospitaler, virksomheder og myndigheder


Løn- og personalespørgsmål vedr. elever



Social- og sundhedsassistentuddannelsen

Spørgsmål om rekruttering af sosu-elev

Spørgsmål om prøvetidssamtaler, sygemelding m.m. 



Lægesekretæruddannelsen



Øvrige erhvervsuddannelser


     

Sektionschef

Sanne Møller Knudsen

Sektionschef
24 91 08 43
Send en e-mail til sanne.moeller.knudsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Erhvervsuddannelserne

Jesper Olesen
Specialkonsulent
38 66 97 80
Send en e-mail til jesper.olesen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)



Jette Hovedskov Nielsen
Udviklingskonsulent
38 66 96 11   

Send en e-mail til jette.hovedskov.nielsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Jette Slott
Uddannelseskonsulent
38 66 96 12
Send en e-mail til jette.slott@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Lotte Gramkow Christensen
Uddannelseskonsulent
38 66 99 84
Send en e-mail til lotte.gramkow.christensen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Malene Balle Ricken
Konsulent
38 66 94 03
Send en e-mail til malene.balle.ricken@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Pernille Harding Mellerkær
Uddannelseskonsulent
38 66 98 86
Send en e-mail til pernille.harding.mellerkaer.02@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Songül Topal
Rekrutteringskonsulent
38 66 96 03    

Send en e-mail til Songuel.topal@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Professionsbacheloruddannelserne


AIna Friis Evensen
Innovationskonsulent
38 66 98 84
Send en e-mail til Aina.friis.evensen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Anne Grande

Konsulent
38 66 96 89
Send en e-mail til Anne.Grande@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Bente Kirkeskov Nielsen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 14

Send en e-mail til Bente.Kirkeskov.Nielsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Dina Sloth Illeris
38 66 96 05
  Send en mail til dina.sloth.illeris.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Helle Hansen
Uddannelseskonsulent
38 66 98 15
Send en e-mail til helle.hansen.12@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Karen Margrethe Buur
Udannelseskonsulent
38 66 99 83
Send en e-mail til karen.margrethe.buur.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Kirsten Lund
Uddannelseskonsulent
38 66 97 20
Send en e-mail til kirsten.pedersen.lund@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


TIlde Elkjær Tind NIelsen
Uddannelseskonsulent
Send en e-mail til tilde.elkjaer.tind.nielsen.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Evaluering

Jacob Brauner Jørgensen
Specialkonsulent
21 46 35 81
Send en e-mail til jacob.brauner.joergensen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)             
        

Tværgående opgaver vedr. grunduddannelse

Nick Hoff
Assistent
21 17 72 77
Send en e-mail til Nick.Hoff.Hansen.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Redaktør