Sektion for Kompetenceudvikling

Vi kompetenceudvikler medarbejdere i sundhedsvæsenet, så de er rustede til at løse fremtidens opgaver til gavn for borgerne.

Hovedopgaver

  • Kompetenceudvikling
  • Kursusadministration

Sådan får du hjælp

Generelle spørgsmål uden personoplysninger

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder følsomme eller fortrolige oplysninger, kan du skrive til os via e-mail

Sikker post

For ansatte i Region Hovedstaden:

  • Skriv sikkert til efteruddannelse.center-for-hr@regionh.dk fra din regionh.dk-mail

For virksomheder og myndigheder:

Kontakt os direkte

Sektionschef

Jette Steenberg Holtzmann
Sektionsch​ef​
38 66 96 13
Send en e-mail til jette.steenberg.holtzmann@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

   

Kompetenceudvikling

Anette Lykke Nielson 
Uddannelseskonsulent
38 66 97 28
20 43 60 49
Send en e-mail til anette.lykke.nielson@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Anne Kofod
Specialkonsulent
38 66 98 75
51 43 28 41
Send en e-mail til anne.kofod@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

  
Annette Kolding Rørvik
Uddannelseskonsulent
38 66 97 29
Send en e-mail til annette.kolding.roervik.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Annette Winther Erichsen
Udviklingskonsulent
51 44 47 52
Send en e-mail til annette.winther.erichsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


 Berit Madsen 
Udviklingskonsulent
38 66 96 88 

Send en e-mail til berit.madsen.04@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Birgit Ulla Riis Norberg
Udviklingskonsulent
38 66 97 31
29 66 43 17
Send en e-mail til Birgit.Ulla.Riis.Norberg@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Britta Toftlev Johansen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 19
Send en e-mail til britta.toftlev.johansen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Send email til freja.damgaard.mcewan@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Dorte Jeppesen
Chefkonsulent
38 66 97 07

Send en e-mail til dorte.jeppesen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Freja Damgaard McEwan
Studentermedhjælper  
Send en mail til freja.damgaard.mcewan@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)



Laura Mathiasen
Studentermedhjælper
51 44 73 64
Send en mail til laura.mathiasen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Lise Merete Wolder Hedegaard
Uddannelseskonsulent
38 66 97 21
Send en e-mail til lise.merete.wolder.hedegaard@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Marianne Wille Christoffersen
Udviklingskonsulent
38 66 96 83
Send en e-mail til marianne.wille.christoffersen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)



Mette Susanne Nielsen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 33
Send en e-mail til Mette.Susanne.Nielsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

  

Mie Merete Rasmussen
Uddannelseskonsulent
29 66 36 20
Send en e-mail til mie.merete.rasmussen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Simone Louise Riis Støvring
Studentermedhjælper
Send en e-mail til simone.louise.riis.stoevring@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Susan Munch Simonsen
Uddannelseskonsulent
38 66 97 37

Send en e-mail til susan.munch.simonsen@regionh.dk(undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)



Kursusadministration 

Cecilie Strandberg
Kursus- og uddannelsesadministrator
38 66 96 72
Send en e-mail til Cecilie.strandberg@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


anne.cecilie.strandberg@regionh.dk

Lilian Nielsen 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 96 18 

Send en e-mail til lilian.nielsen@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Nina Thomsen 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 97 22 

Send en e-mail til nina.thomsen.01@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Pia Rigborg Falk Sjelle
Kursus- og uddannelsesadministrator
38 66 98 67

Send en e-mail til pia.rigborg.falk.sjelle@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)


Therese Ackermann Lylloff 
Kursus- og uddannelsesadministrator 
38 66 97 25 

Send en e-mail til therese.ackermann.lylloff@regionh.dk (undlad at sende fortrolige og personfølsomme oplysninger)

Redaktør