Patient- og borgerkommunikation

Kontaktoplysninger til ledelse og medarbejdere

Vi arbejder med kommunikationsprojekter målrettet borgere og patienter, kommunikation om Sundhedsplatformen, hjemmesider og intranet, info-tv på hospitalerne, designretningslinjer, apps og andre digitale løsninger.

Ledelse


​Lisbeth Willemoes LarsenLisbeth Willemoes Larsen
Enhedsc​hef

Mobil: 29 64 14 69
willemoes@regionh.dk


Charlotte Skaaning Larsen
Sektionschef
Mobil: 40 21 34 11
charlotte.skaaning.larsen@regionh.dk


Kommunikationsprojekter

Camilla Christina Warring Bugge
Projektkonsulent
Mobil: 23 48 35 29
camilla.christina.bugge@regionh.dk 



Mette-Marie Davidsen
Kommunikationskonsulent
mette-marie.davidsen@regionh.dk




Mette Marie Espersen
Kommunikationskonsulent
Mobil: 23 71 39 01
mette.marie.espersen@regionh.dk



Nikoline Ridder Christensen
Kommunikationskonsulent
Tlf. 38 66 51 04
Mobil: 24 48 36 29



Sundhedsplatformskommunikation

Arne Simonsen
Chefkonsulent
Mobil: 21 20 61 70
arne.simonsen@regionh.dk



Birgitte Dalsgaard Andreasen
Kommunikationskonsulent
Mobil: 51 15 36 34
birgitte.dalsgaard.andreasen@regionh.dk



Regionens fælles design (CVI)

Flemming Dyhr Krog
Designredaktør
Tlf: 38 66 51 12


Info-TV

Kristian Hargreave
Content manager
Mobil: 29 31 02 11
kristian.hargreave@regionh.dk


Signe Læssøe Amstrup
Konsulent
Mobil: 20 53 48 45
signe@regionh.dk 


Digital kommunikation

Christian Hult
Hjemmesideredaktør
Mobil: 40 43 26 66
hult@regionh.dk



Claus Thomsen
Webkonsulent
Mobil: 23 29 74 21
claus.thomsen@regionh.dk



Helene Ranneberg
Konsulent
helene.ranneberg@regionh.dk 




Jacob Simonsen
Specialkonsulent
Mobil: 24 98 19 28
jacob.simonsen@regionh.dk



Jannik Sevaldsen
Webkonsulent
Telefon: 38 66 51 38
jannik.sevaldsen@regionh.dk



Matti Malkki
Webkonsulent
Telefon: 38 66 51 25
websupport@regionh.dk




Morten Kierkegaard
Kommunikationskonsulent
Mobil: 51 60 35 17
morten.kierkegaard@regionh.dk



Thomas Christensen
Webkoordinator
Mobil: 29 21 28 08
thomas.christensen@regionh.dk



Tobias Tønder
Webkonsulent
Mobil: 29 11 13 46
tobias.toender@regionh.dk



Troels Videbæk Christiansen
Webkonsulent
Mobil: 24 64 81 27
troels.videbaek.christiansen@regionh.dk



Redaktør