RegionH Design

Se RegionH Designs funktioner og kontaktinformation
RegionH Design administrerer og vedligeholder regionens fælles design og gennem enheden udføres mod betaling bestillinger fra hospitaler, virksomheder m.m. på alt grafisk design. 

Enheden står for vedligeholdelsen af Region Hovedstadens visuelle identitet og sikrer, at alt fra hospitalernes skilte til regionens hjemmeside holder formen.

Ledelse


Charlotte Skaaning Larsen
Sektionschef
Mobil: 40 21 34 11
charlotte.skaaning.larsen@regionh.dk

 

Grafisk design


Dorte Hey
Projektleder
Tlf: 38 66 51 19
dorte.hey.wilkinson@regionh.dk

 

Karina Grossmeyer (orlov)
Grafisk designer
Tlf: 3866 5128
karina.aaroe.grossmeyer@regionh.dk


Kristin Hedetoft
Grafisk designer
Tlf: 3866 5117
kristin.hedetoft@regionh.dk



Signe Frier Mogensen
Grafisk designer
Tlf: 38 66 51 26
signe.frier.mogensen@regionh.dk

 

Signe Ravn
Grafisk designer
Tlf: 38 66 51 24
signe.ravn@regionh.dk

 

Tilde Højmark Burrows
Grafisk designer
Tlf: 38 66 51 31
tilde.hoejmark.burrows@regionh.dk

 



​   

​​


Redaktør