Kontakt en socialsygeplejerske

​​Her er en oversigt over socialsygeplejerskerne i Region Hovedstaden

​Bispebjerg og Frederiksberg Hospital
Ida Skou Havaleschka
Tlf. 51 41 79 88​
Ida.skou.havaleschka@regionh.dk

Bispebjerg og Frederiksberg Hospital
Mathias Lorentzen
Tlf. 23 34 67 21
mathias.lorentzen@regionh.dk

Herlev og Gentofte Hospital - Herlev
Karen Amanda Frampton
Tlf. 40 22 93 05
karen.amanda.frampton@regionh.dk

Herlev og Gentofte Hospital - Gentofte
Christina Filipsen
Tlf. 21 12 74 90
Christina.Filipsen@regionh.dk

Amager og Hvidovre Hospital - Hvidovre
Berit Andreasen
Tlf. 51 41 79 99
berit.andreasen@regionh.dk

Amager og Hvidovre Hospital - Amager
Maria Svane Altchuler
Tlf. 40 13 37 57
Maria.svane.altchuler@regionh.dk

Nordsjællands Hospital - Hillerød
Gitte Theill Sørensen
Tlf. 24 63 80 04
gitte.theill.soerensen@regionh.dk

Nordsjællands Hospital - Frederikssund
Carina Kolze
Tlf. 21 33 05 63
carina.kolze@regionh.dk

Rigshospitalet
Lene Bruun Damgaard
Tlf. 21 56 85 31
lene.bruun.damgaard@regionh.dk

Rigshospitalet
Jane Bach
Tlf. 51 68 47 05
jane.bach@regionh.dk

Faglig konsulent
Nina Brünés
Tlf. 61 71 37 74
nina.brynes@regionh.dk

Redaktør