Kontakt en socialsygeplejerske

​​Her er en oversigt over socialsygeplejerskerne i Region Hovedstaden

Kontaktoplysninger socialsygeplejersker i Region Hovedstaden 2019

Socialsygeplejerske Lene Bruun Damgaard
Rigshospitalet Glostrup
Mobil: 21 56 85 31
lene.bruun.damgaard@regionh.dk

Socialsygeplejerske Jane Bach
Rigshospitalet Glostrup
Mobil: 51 68 47 05
Jane.bach@regionh.dk

Socialsygeplejerske Catharina Gravgaard Hyldelund
Bispebjerg og Frederiksberg Hospital
Mobil: 21 29 60 59
Catharina.gravgaard.hyldelund@regionh.dk

Socialsygeplejerske Mathias Lorentzen
Bispebjerg og Frederiksberg Hospital
Mobil: 23 34 67 21
mathias.lorentzen@regionh.dk

Socialsygeplejerske Ida Skou Havaleschka
Bispebjerg og Frederiksberg Hospital
Mobil: 51 41 79 88
Ida.Skou.Havaleschka@regionh.dk

Socialsygeplejerske Tina Leth Hansen
Amager og Hvidovre Hospital, Hvidovre
Mobil: 40 29 58 98
tina.leth.hansen@regionh.dk

Socialsygeplejerske Christina Philipsen
Amager og Hvidovre Hospital, Hvidovre
Mobil: 51 41 79 99
christina.philipsen.02@regionh.dk

Socialsygeplejerske Maria Pedersen
Amager og Hvidovre Hospital, Amager
Mobil: 40 29 78 36
maria.pedersen.17@regionh.dk

Socialsygeplejerske Karen Amanda Frampton
Herlev og Gentofte Hospital, Herlev
Mobil: 40 22 93 05
Karen.amanda.frampton@regionh.dk

Socialsygeplejerske Lisbeth Hofman Andersen
Herlev og Gentofte Hospital, Herlev
Mobil: 29 66 20 52
lisbeth.hofman.andersen.03@regionh.dk

Socialsygeplejerske Gitte Theill Sørensen
Nordsjællands Hospital, Hillerød
Mobil: 24 63 80 04
gitte.theill.soerensen@regionh.dk

Socialsygeplejerske Carina Kolze
Nordsjællands Hospital, Frederikssund
Mobil: 21 33 05 63
carina.kolze@regionh.dk

Faglig konsulent for socialsygeplejerskerne Nina Brünés
Mobil: 61 71 37 74
nina.brynes@regionh.dk

Redaktør