Center for HR og Uddannelse

Enhed for Simulation og Læringsteknologi

RegionH E-læring

Gentofte Hospital
Kildegårdsvej 28, opgang 1C, 2. sal
2900  Hellerup

Tlf. +45 38 66 99 99 

Mail: chr-e-learning@regionh.dk



Peter Hultberg
Sektionschef

E-learningspecialist og sektionschef for RegionH E-læring med særligt fokus på:

  • Udtænkning/videreudvikling af nye koncepter ifm. fleksibel undervisning
  • AR, VR samt UX
  • Learning Mangement System (LMS) og SCORM

​​Tlf. 38 66 98 51

Mail: peter.hultberg@regionh.dk ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​



Helle Pipilotta Stenbæk Sommer

Uddannelseskonsulent, teamkoordinator

  • Projektledelse og koordinering bl.a. aktiviteter vedr. Sundhedsplatformen
  • Kommunikation
  • Lokal understøttelse


Tlf. 38 66 96 75

Mail: helle.stenbaek@regionh.dk   


 

Morten Hansen

E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Udvikling og eksperimentering
  • Programmering
  • Grafik og video


Tlf. 38 66 98 54 

Mail: morten.hansen.04@regionh.dk 











Bente Hyldegaard Hansen

E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Programmering
  • Instructional Design 
  • Projektledelse


Tlf. 29 65 50 38

Mail: bente.hyldegaard.hansen@regionh.dk


 

​​Søren Brink

E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Pædagogisk og visuel konceptudvikling
  • Illustration
  • Animation


Tlf. 38 66 98 08

Mail: soeren.brink@regionh.dk


Yoon Falk Jensen

E-learningspecialist ved Sundhedsplatformen med særligt fokus på:


  • Instructional Design
  • Læringsteknologi
  • Projektledelse

Tlf. 21 43 83 26
Mail: yoon.falk.jensen.01@regionh.dk ​​



​Christian Gylling

E-learningspecialist ved Sundhedsplatformen med særligt fokus på:​

  • Instructional Design
  • Læringsteknologi
  • Projektledelse


Tlf. 21 43 73 29

Mail: christian.gylling@regionh.dk ​​



​Tom Dalgaard Petersen

E-learningspecialist ved Sundhedsplatformen med særligt fokus på:


  • Instructional Design
  • Programmering
  • Manuskript og voice over

Tlf. 21 44 03 95

Mail: tom.dalgaard.petersen@regionh.dk ​​


 


Arif Mustafa

E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Udvikling og eksperimentering
  • UX/UI
  • Grafik og video


Tlf. 24 41 04 16

Mail: arif.mustafa@regionh.dk 



Trine Kit Jensen

Journalist/kommunikationskonsulent med fokus på opsøgende journalistik

  • Artikler
  • Podcasts
  • Video

Tlf.  21 33 71 19 

Mail: trine.kit.jensen@regionh.dk  


Thomas Wisborg

Kommunikationskonsulent med fokus på

  • Webprojekter
  • Artikler og digital kommunikation
  • Journalistik

Tlf. 24 75 56 42




​Anastasia Silvia Git Risum 

E-læringsspecialist med særligt fokus på:

  • Grafik og video
  • Læringsteknologi
  • Udvikling


Tlf. 21 59 90 31

Mail: anastasia.silvia.git.risum@regionh.dk 



Nick Hoff Hansen


Assistent med særligt fokus på:

  • Centraladministration Kursusportalen
  • Diverse administrative opgaver



Tlf. 38 66 97 32

Mail: nick.hoff.hansen.01@regionh.dk


Jesper Melek Nielsen

Forretningsudvikler, digitalisering, med særligt fokus på:

  • Virtual Reality (VR)
  • User eXperience (UX)
  • E-læring

Tlf. 38 66 94 08



Inger Hindhede Kjær

Specialkonsulent med særligt fokus på:

  • Manuskriptskrivning
  • Video
  • Podcast

Tlf. 29 43 52 75


 

Charlotte Friis Jensen

HR-systemspecialist med særligt fokus på:

  • Kursusportalen
  • HR-manager
  • APOS
  • Fraværspolitikker
Tlf. 38 66 97 47

Mail: 

 

Helle Rosgaard Just

HR-systemspecialist med særligt fokus på:

  • Kursusportalen
  • HR-manager
  • APOS
  • Fraværspolitikker
Tlf. 38 66 98 57

Mail: 


Grethe Wünsche

HR-systemspecialist med særligt fokus på:

  • Kursusportalen
  • HR-manager
  • APOS
  • Fraværspolitikker
Tlf. 38 66 96 14

 Her bor vi