Kontakt

​Har du spørgsmål eller kommentarer til RegionH E-læring, er du velkommen til at kontakte os.


Region Hovedstaden  

RegionH E-læring

Center for HR, Sektion for Læringsteknologi

c/o Gentofte Hospital

Kildegårdsvej 28, opg. 65, stuen, rum C-136 og C-181

2900 Hellerup

Tlf. +45 38 66 99 99 

Mail: chr-e-learning@regionh.dk


​​​
Peter Hultberg
Sektionschef

E-learningspecialist og teamkoordinator for RegionH E-læring med særligt fokus på:

  • Projektledelse og drift
  • Udtænkning/videreudvikling af nye koncepter ifm. fleksibel undervisning
  • Learning Mangement System (LMS) og SCORM

​​Tlf. 38 66 98 51
Mail: peter.hultberg@regionh.dk ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​





Morten Hansen
E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Udvikling og eksperimentering
  • Programmering
  • Grafik og video

Tlf. 38 66 98 54 
Mail: morten.hansen.04@regionh.dk ​  


​​

Camilla Stevns Bøje
E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Instructional Design 
  • Manuskriptskrivning
  • Projektledelse

Tlf. 38 66 98 52
Mail: camilla.stevns.boeje@regionh.dk



Bente Hyldegaard Hansen
E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Programmering
  • Instructional Design 
  • Projektledelse

Tlf. 29 65 50 38
Mail: bente.hyldegaard.hansen@regionh.dk


​​​


Søren Brink
E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Pædagogisk og visuel konceptudvikling
  • Illustration
  • Animation

Tlf. 38 66 98 08
Mail: soeren.brink@regionh.dk



Louise Gitz Donovan
E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Visuel kommunikation
  • Grafisk design og illustration
  • Instructional Design

Tlf. 38 66 98 14
Mail: louise.gitz.donovan@regionh.dk ​​



Snorre Rubin
E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Didaktisk tilrettelæggelse
  • Undervisning i læringsteknologiske metoder
  • Lokal understøttelse

Tlf. 21 59 68 38
Mail: snorre.rubin@regionh.dk ​​



Nina Brocks

Innovationskonsulent og projektleder på partnerskabsprojektet Copenhagen Health Innovation (CHI) med særlig fokus på: 

  • Sundhedsinnovation
  • Kobling af praksis og uddannelse
  • Projektledelse
  • Udvikling

Tlf. 23 32 63 72

Mail: nbro0025@regionh.dk ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​




Yoon Falk Jensen
E-learningspecialist ved Sundhedsplatformen med særligt fokus på:

  • Instructional Design
  • Læringsteknologi
  • Projektledelse

Tlf. 21 43 83 26
Mail: yoon.falk.jensen.01@regionh.dk ​​



Christian Gylling
E-learningspecialist ved Sundhedsplatformen med særligt fokus på:

  • Instructional Design
  • Læringsteknologi
  • Projektledelse

Tlf. 21 43 73 29

Mail: christian.gylling@regionh.dk ​​



Tom Dalgaard Petersen
E-learningspecialist ved Sundhedsplatformen med særligt fokus på:

  • Instructional Design
  • Programmering
  • Manuskript og voice over

Tlf. 21 44 03 95

Mail: tom.dalgaard.petersen@regionh.dk ​​



Helle Pipilotta Stenbæk Sommer
Uddannelseskonsulent med særligt fokus på:

  • Projektledelse bl.a. i fht. aktiviteter vedr. Sundhedsplatformen
  • Kommunikation
  • Lokal understøttelse

Tlf. 38 66 96 75

Mail: helle.stenbaek@regionh.dk   



Arif Mustafa
E-learningspecialist med særligt fokus på:

  • Udvikling og eksperimentering
  • UX/UI
  • Grafik og video


Tlf. 24 41 04 16
Mail: arif.mustafa@regionh.dk 



​Trine Kit Jensen

Journalist med fokus på opsøgende journalistik
Ansat 1.9. - 1.12.2018






Tlf.
Mail: trine.kit.jensen@regionh.dk  



​Anastasia  Silvia Git Risum 

Studentermedhjælper

  • Assistance til udvikling, grafik og video 
  • Kompetenceudvikling i Guidet-Egen-Beslutning
  • Diverse administrative opgaver


Tlf. 21599031
Mail: anastasia.silvia.git.risum@regionh.dk 




​Her bor vi



​​​