Kontakt til lokale ungepaneler

​Kontaktoplysninger på de lokale ungepaneler

Aalborg Universitetshospital

Tine Kold Navntoft Kroustrup
Sygeplejerske
Mail: tkk@rn.dk
Telefon: 97 66 34 11

Aarhus Universitetshospital

Pia Bonde Nielsen
Udviklingsansvarlig sygeplejerske, MHH
Mail: piabonni@rm.dk
Telefon: 30 71 52 81

Frirumm1, Aarhus Universitetshospital

Anette Borup
Sygeplejerske
Mail: Anette.Borup@aarhus.rm.dk
Telefon: 78 45 58 30

Herlev Hospital

Jannet Svensson
Overlæge
Mail: Jannet.Svensson@regionh.dk
Telefon: 38 68 10 89

Holbæk Sygehus

Karin Sanggaard
Basis sygeplejerske
Mail: ksag@regionsjaelland.dk
Telefon: 59 48 42 33

Hvidovre Hospital 

Ida Karina Thorsteinsson
Klinisk sygeplejespecialist
Mail: ida.karina.thorsteinsson@regionh.dk
Telefon: 38 62 65 27

Kræftværket, Rigshospitalet 

Maiken Hjerming
Ungekoordinator
Mail: Maiken.Hjerming@regionh.dk
Telefon: 35 45 64 86

Livskræften, Odense Universitetshospital

Marianne Stangerum Thycosen
Sygeplejerske og ungekoordinator
Mail: Marianne.Stangerum.Thycosen@rsyd.dk
Telefon: 65 41 29 24

Nordsjællands Hospital

Hanne Sørensen
Sygeplejerske med specialfunktion
Mail: Hanne.Soerensen.01@regionh.dk
Telefon: 48 29 43 90

Odense Universitetshospital 

Kristina A. Gormsen
Sygeplejerske
Mail: Kristina.A.Gormsen@rsyd.dk
Telefon: 65 41 22 15

Regionhospitalet Viborg 

Marianne Eg
Forskningssygeplejerske
Mail: marianne.eg@midt.rm.dk
Telefon: 78 44 54 06

Rigshospitalet

Kirsten Boisen
Overlæge, Ph.d.
Mail: Kirsten.arntz.boisen@regionh.dk
Telefon: 29 77 95 40

Mod!Kræft, Roskilde Universitetshospital 

Mette Buur Bergmann
Sygeplejerske og ungekoordinator for unge med kræft
Mail: Mberg@regionsjaelland.dk
Telefon: 29 44 17 70 

Slagelse Sygehus 

Mette Provstgaard Nice
Sygeplejerske
Mail: mpni@regionsjaelland.dk
Telefon: 58 55 34 00

Steno Diabetes Center Aarhus 

Karina Kudahl Hansen
Sygeplejerske
Mail: karina.kudahl@auh.rm.dk
Telefon: 78 45 54 84

Steno Diabetes Center Copenhagen

Anette Hougaard
Klinisk sygeplejespecialist
Mail: anette.hougaard@regionh.dk
Telefon: 30 91 32 39

Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg 

Jens Jakob H. Petersen
Afdelingslæge
Mail: Jens.Jakob.Herrche.Petersen@rsyd.dk
Telefon: 24 66 66 27

Sygehus Lillebælt, Kolding

Karin Bundgaard
Klinisk sygeplejespecialist
Mail: Karin.Bundgaard@rsyd.dk
Telefon: 76 36 33 81    



Redaktør